23 kwi 2014

Makijaż w stylu grunge / Grunge Style Makeup

Lekki i grzeczny, czyli taki zdecydowanie nie jest ten makijaż. Wyraziste, mocno podkreślone oczy to dominujący element na twarzy. Reszta potraktowana jest dość neutralnie. Myślę, że pewne niechlujstwo w jego wykonaniu mogłoby jedynie dodać mu charakteru oraz autentyczności, gdyby założyć, że udajemy się na koncert zespołu rockowego :-)
Oczy pomalowałam cieniem w kolorze bordowo-brązowym, następnie obrysowałam je czarną kredką, którą roztarłam średnio napigmentowanym ciemnym cieniem. Rzęsy mocno wytuszowałam, policzki tym razem nie zostały potraktowane różem.
Zwykle unikałam podkreślania linii wodnej dolnej powieki, gdyż moje oczy mają w zwyczaju "zjadać" czarną, czy inną ciemną kredkę w dość ekspresowym tempie. Kredka + cień to rozwiązanie nieco trwalsze, ale dużo z tym babrania się - malując cieniem linię wody pewne ilości tego cienia wpadają do oka powodując łzawienie, czasem podrażnienie. Najlepszym dla mnie rozwiązaniem na ten moment jest żelowy eyeliner Maybelline, który, dzięki swojej wodoodporności, jako pierwszy samodzielnie nakładany kosmetyk utrzymuje się dosyć długo w niezłym stanie.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...