1 lip 2014

Bardzo brokatowe oko / Very Glittery Eye

Siedząc i nudząc się w domu przychodzą mi najdziksze pomysły na makijaż :-) I tak wymyśliło mi się coś bardzo odważnego, na bogato z brokatem i sztucznymi rzęsami. Zalatuje karnawałem ? Pewnie tak, bo po wymienione wcześniej rzeczy sięga się najczęściej właśnie w czasie sylwestrowo-karnawałowym.
Chciałam również sprawdzić jak brokat będzie się trzymał na powiece. W początkowej wersji zakładałam naniesienie go jedynie do połowy wysokości powieki ruchomej, czyli tam gdzie moja fałdka skórna nachodzi na powiekę, jednak ostatecznie zdecydowałam się na pokrycie całej ruchomej powieki. Byłam ciekawa, czy brokat zacznie się przesuwać i zostawiać linie lub placki "gołej" skóry. O dziwo trzyma się to wszystko bardzo ładnie, a muszę przyznać, że nie żałowałam sobie brokatu. Na pewno znaczenie ma tu wielkość drobin - te są dosyć drobno zmielone. Nie posiadam żelu, czy innego specyfiku do brokatu, stosuję Duraline wszędzie tam, gdzie mam do czynienia z sypkimi kosmetykami do makijażu oczu. Połączenie tego brokatu z Duraline prezentowałam w tym poście LINK przy okazji malowania kreski.
Załamanie powieki zostało wycieniowane za pomocą zgaszonego fioletu oraz czerni, obszar pod łukiem brwiowym standardowo pokryłam jasnym beżem. Na dolnej powiece dzieje się stosunkowo mało, co by nie przedobrzyć, użyłam więc czarnej kredki, którą roztarłam fioletem. Wewnętrzny kącik jest jedynie rozbielony matową kredką i cieniem. W którymś poście odgrażałam się, że potnę moje sztuczne rzęsy Ardell, bo niewłaściwe obchodzenie się z nimi spowodowało sterczenie włosków we wszystkie strony świata, ale koniec końców mocno je przycięłam i na chwilę obecną całkiem nieźle wyglądają.

Lista produktów jakich użyłam
Oczy:
  • Baza Lumene
  • Paletka Sleek Oh So Special (zgaszony fiolet, czerń, jasny beż), Essence Pigments (04 Broadway Starlet) + Duraline
  • Eyeliner My Secret Glam Specialist Eyeliner (Onyx)
  • Kredka Manhattan (biała)
  • Tusz: Max Factor False Lash Effect (Black)
  • Sztuczne rzęsy Ardell Natural Demi Wispies Black

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...